Ziołowe Afrodyzjaki

Istnieje cała gama produktów, ziół, zapachów, które mogą wpływać na zwiększenie libido. Popularnie nazwane afrodyzjakami mogą wpłynąć na zwiększenie doznań sensualnych, wzrost podniecenia i przyjemność seksualną.


Korzystając z okazji dzisiejszego święta zakochanych postanowiłam stworzyć listę popularnych powszechnie dostępnych afrodyzjaków, działających zarówno na kobiety jak i mężczyzn.


CZYM SĄ AFRODYZJAKI?


Słowo „afrodyzjak” wywodzi się od imienia greckiej bogini miłości i piękna Afrodyty, a historycznie utożsamiano je z rytualnym miłosnym działaniem mającym na celu zdobycie upragnionego partnera. Afrodyzjaki z czasem zaczęto kojarzyć raczej z mężczyznami i ich impotencją, miały bowiem za zadanie stymulować wystąpienie erekcji u panów i wzmagać ich wzmagać potencję. U kobiet zaśmiały za zadanie stymulację libido.


Obecnie są to substancje, które pobudzająca sferę uczuciowo-seksualną i wzmagającą prawidłową albo obniżoną pobudliwość seksualną. Afrodyzjaki stosuje się, aby wzmocnić doznania cielesne, pożądanie seksualne i rozbudzenie zmysłów.


Afrodyzjaki wykazują różnokierunkowe działanie na organizm człowieka, potęgują doznania i oddziaływają zmysły właśnie przez powodowanie skojarzeń wzrokowych, zapachowych czy smakowych. Można je stosować zewnętrznie w postaci kremów, olejków powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwiony dopływ krwi do narządów płciowych, działają pobudzająco, mogą przeciwdziałać zaburzeniom erekcji i ułatwiać odczuwanie satysfakcji seksualnej. Afrodyzjaki są także stosowane w kuchni, rozbudzają zmysły, powodują wzrost energii seksualnej i pożądania.


ZIOŁOWE AFRODYZJAKI


 • ZIELE DAMIANY

Damiana jest rośliną leczniczą o wielu tradycyjnych zastosowaniach i mającą reputację afrodyzjaku. Skutkuje wzrostem podniecenia seksualnego oraz podatnością na bodźce erotyczne.


 • PĄCZKI GOŹDZIKOWCA

Działają stymulująco na układ nerwowy i pozytywnie wpływają na funkcje seksualne.


 • LUKRECJA

Działa pobudzająco, już w starożytnych Indiach gotowana w mleku z cukrem i przyprawami była używana jako afrodyzjak.


 • KONOPIE

Działają relaksująco, wprowadzają w stan harmonii i zwiększają przyjemność doznań i poczucie satysfakcji.


 • KORZEŃ MAKI

Działa zarówno na mężczyzn jak i kobiety. Ma działanie energetyzujące i wzmacniające funkcje zmysłowe. U mężczyzn wpływa na zwiększenie popędu płciowego, jak również ułatwia erekcję, u kobiet zaś wspomaga zaburzeniach miesiączkowe i hormonalne.


 • LIŚĆ MIŁORZĘBU

Znany z właściwości wpływających na poprawę pamięci okazuje się również, że posiada właściwości wspomagające funkcje sensualne. U mężczyzn zaobserwowano pozytywny wpływ na erekcję, u kobiet zwiększony popęd seksualny i wzmożenie doznań oraz poprawę życia seksualnego. Równie skutecznie podnosi libido, zwiększa częstotliwość i intensywność pożądania seksualnego.


 • KORZEŃ SUMY

Korzeń sumy może być pomocny w zaburzeniach hormonalnych, impotencji, oziębłości płciowej, nieregularnych miesiączkach, a także w łagodzeniu dolegliwości okresu menopauzy. U mężczyzn wpływa również na wzrost testosteronu.


 • ZIELE OWSA

Przetwory z owsa pozytywnie wpływają na funkcje seksualne, stymulując uwalnianie testosteronu, który pobudza centra erotyczne zlokalizowane w mózgu.


 • GUARANA

Działa pobudzająco, Bywa pomocna w przypadkach obniżonego libido spowodowanego przemęczeniem organizmu.


 • KORZEŃ LUBCZYKA

W medycynie ludowej lubczyk stosuje się w celu zwiększenia popędu płciowego.


 • KORA CYNAMONOWCA

Wzmaga doznania sensualne, ułatwia osiąganie orgazmów


 • LIŚĆ ROZMARYNU

Olejek rozmarynowy jako afrodyzjak stosowany jest głównie zewnętrznie, np. jako dodatek do kąpieli, gdyż zwiększa ukrwienie skóry i wrażliwość
Jeśli ten artykuł zachęcił Was do poeksperymentowania z ziołami i wprowadzenia więcej żaru i ognia do życia zapraszam do sklepu TRUST-HEMP, gdzie znajdziecie mieszankę ziołową FIRE. Mieszanka nawiązująca do żywiołu ognia ma bardzo ciekawy słodki aromat, a dzięki specjalnej recepturze pobudza do działania i działała na zmysły w sposób rozgrzewający.
Źródła:

Różański, H., Turnera diffusa Willdenow – turnera rozpierzchła = rozpostarta w fitoterapii. http://rozanski.li

Kwiatkowska, J., Matławska, I., Wojcińska, M., (2015). Turnera diffusa Willd. ex Schult. jako roślina lecznicza. Postępy fitoerapii (16) 4, s. 237-243. http://www.postepyfitoterapii.pl

Analysis of essential oils from wild and micropropagated plants of damiana (Turnera diffusa) LiliaAlcaraz-MeléndezJavierDelgado-RodríguezSergioReal-Cosío, Fitoterapia

Volume 75, Issues 7–8, December 2004, Pages 696-701

Mikzińska, K., Matławska, I., (2007). Znaczenie ziół w zaburzeniach seksualnych. Postępy fitoterapii 1, s. 13-19. http://www.czytelniamedyczna.pl

Balwierz R., Kurek-Górecka A., Dzierżewicz Z., Marciniak D., Jasińska-Balwierz A., Pluta J., Mazur J: Aphrodisiacs in traditional silesian cuisine. A forgotten legend? BROMATOLOGIA I CHEMIA TOKSYKOLOGICZNA, TOM XLIX 2016 Nr 4

New Studies Show That Marijuana Enhances And Increases Sex

240 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie