Harmonizująca mieszanka ziołowa. jak zrobić własną ?

Starannie opracowane i dobrane mieszanki ziół mogą wspierać umysł, ciało i dodawać energii . Po zmieszaniu, zioła współtworzą unikalną kompozycję wpływającą na poczucie harmonii i poprawę nastroju.


Unikalna kompozycja zapachowa i właściwości poszczególnych ziół przynosi odprężenie, poczucie zrelaksowania i spokój. Kombinacja tych ziół jest przejawem energii kobiecej, nawiązuje do żywiołu wody. Wzmacnia intuicję, obdarza uczuciowością i czułością. Dodaje nam wrażliwości, wzmaga uczucie empatii oraz współczucia z drugą osobą.Mieszanka ziołowa WATER obdarowuje poczuciem harmonii, akceptacji i zaufania.


SKŁADNIKI:

Gotu Kola liście, Lawenda kwiat, Akacja kwiat, Kozłek lekarski kłącze, Malwa czarna kwiat
Mieszanka WATER to wyjątkowe połączenie ziół, które mają przynieść spokój i odprężenie. Składniki są dobrane w taki sposób aby harmonizowały ze sobą pod względem aromatu, smaku i wyglądu. WODA to kolor niebieski i takie barwy też przeważają w tej mieszance. Morskie zielono-niebieskie kolory zawdzięczamy lawendzie, malwie jak również gotu koli, która z energetycznego punktu widzenia związana jest z wodą.

W medycynie chińskiej gotu kolę, czyli wąkrotę azjatycką stosuje się w leczeniu depresji, niepokoju oraz jako środek usuwający fizyczne i psychiczne wyczerpanie, jej regularne zażywanie poprawia pamięć, zapobiega depresji, zmniejsza niepokój. Przeznaczona dla osób dążących do osiągnięcia i utrzymania jasności umysłu. Duże znaczenie w tej mieszance ziół ma kozłek lekarski, który łagodzi stany napięcia nerwowego, może być stosowany wspomagająco w problemach z zasypianiem, a także w stanach zwiększonego stresu.


Na przyjemny zapach i wygląd mieszanki mają wpływ kwiaty lawendy oraz akacji, które wykazują podobne działanie na układ nerwowy, bowiem wzmacniają i pomagają utrzymać go w dobrej kondycji. Ponadto lawenda wpływa na poprawę nastroju, uspokojenie, a nawet liczne badania naukowe sugerują, że lawenda ułatwia zasypianie. Z kolei malwa pomaga zbilansować kobiecą gospodarkę hormonów płciowych, dzięki zawartości fitoestrogenów malwa czarna pomaga uregulować menstruację zarówno zbyt obfitą, jak i zbyt skąpą lub zanikającą. Ponadto łagodzi dyskomfort związany z menstruacją, a także nieprzyjemne objawy PMS i menopauzy.

W jaki sposób można stosować mieszanki ziołowe?Inhalacja

Ziołowe inhalacje idealnie sprawdzają się dla udrożnienia górnych dróg oddechowych, Wystarczy do miski wlać przegotowaną wodę, odczekać chwilę - powinna postać ok. 5 minut. Dodać zioła i wdychać maksymalnie 10 minut.Waporyzacja ziół

Aromaterapia poprzez waporyzację przy pomocy vaporizera jest ciekawą formą przyswajania związków aktywnych występujących w ziołach. Waporyzowanie, czyli przyswajanie właściwości ziół poprzez odparowanie zawartych w nich substancji aktywnych bez konieczności wdychania szkodliwych i często rakotwórczych związków, stanowi zdecydowanie zdrowszą alternatywę do palenia, obecnie jest uznawana za najlepszą metodę inhalacji ziół.Kadzidło

Zioła w swojej nieprzetworzonej formie mogą stanowić naturalne kadzidło. Niektóre z nich wystarczy podpalić i pozwolić im tlić się przez moment, aby zapach wypełnił otoczenie, inne należy nasypać na rozżarzony węgielek, aby na nim uległy spaleniu i uwolniły swój aromat.Ziołowa kąpiel

Stosowanie mieszanek ziołowych do kąpieli jest banalnie proste, wystarczy, że garść ziół włożymy do płóciennego woreczka i zanurzymy go w wodzie lub tak przygotowaną saszetkę można także zawiesić pod kranem – w strumieniu lecącej do wanny wody, dzięki czemu aromat uwolni się jeszcze szybciej.Jeśli zaś zależy nam na bardziej esencjonalnej kąpieli – susz ziołowy można wsypać do garnka i zalać wrzątkiem, a nawet chwilę podgotować. Taki wywar przecedzić lub bezpośrednio dodać do wcześniej przygotowanej kąpieli.Zawarte w surowcach roślinnych substancje czynne są bardzo cenne w pielęgnacji ciała, nie tylko mogą zostać użyte w postaci kąpieli ale także jako płukanki do włosów. Ważnym elementem takiego ziołowego rytuału jest temperatura wody oraz czas kąpieli. Do kąpieli ziołowej nie dodawajcie już soli, pianki i innych przemysłowo wytwarzanych suplementów.Potpourri

Ziołowe blendy mogą posłużyć również do przygotowania kompozycji dekoracyjnych, czyli potpourri. Unikalny wygląd mieszanek może ozdobić pomieszczenie, stanowić bazę do olejków eterycznych lub można je zawiesić w szafce dla odświeżenia, nadania wyjątkowego zapachu i odstraszania owadów.
Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób stworzyć własną mieszankę ziołową o unikalnej kompozycji zapachowej i właściwościach dobranych specjalnie dla Ciebie, odezwij się do mnie już wkrótce ruszam z warsztatami zielarskimi !


UWAGA:

Podane informacje mają charakter tylko i wyłącznie edukacyjny oraz nie stanowią porady medycznej czy diagnozy. Nie mają również związku z leczeniem jakiejkolwiek choroby czy problemów zdrowotnych. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty lub specjalisty zajmującego się fitoterapią i ziołolecznictwem w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących zdrowia lub zastosowania ziół czy składników roślinnych. Pamiętaj, że powyższe informacje nie zastępują wizyty lekarskiej. Warto skonsultować się ze specjalistą w sprawie wyżej wymienionych mieszanek w przypadku przyjmowania innych leków. Lekarz lub farmaceuta na pewno pomoże zadbać o bezpieczeństwo terapii.

68 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie